Заява Академії наук вищої школи України

Академія наук вищої школи України заявляє: нинішня політична криза в державі була пришвидшена провалом Вільнюського самміту, на якому  втрачено унікальну історичну нагоду реалізувати природний європейський історичний вибір України, що відповідає стратегічним інтересам нашого народу. Це сталося через непатріотичність і непрофесійність української влади, що піддалася на цинічний тиск Росії, яка прагне відновити імперське панування над Україною. Особливе обурення мільйонів людей викликала цинічна, звіряча, нічим не спровокована розправа силовиків з учасниками студентського Євромайдану вранці 29 листопада. В сьогоднішніх українських реаліях такі дії могли бути санкціоновані лишень на рівні вищого державного керівництва, яке відтак остаточно втратило свою легітимність в очах власного народу.

Ми переконані: європейська ідея залишається потужним об’єднувальним чинником для українського суспільства. Ми висловлюємо солідарність з тими, хто захищає сьогодні європейський вибір України, беручи участь у мирних акціях протесту. Ми висловлюємо захват мужністю, патріотизмом і витривалістю українського студентства. Ми засуджуємо дії МОН і тих керівників ВНЗ, які погрожують студентам репресіями.

Ми вважаємо, що розв’язання кризи може лежати тільки в площині безумовного покарання тих, хто віддавав антилюдяні накази і хто їх виконував, проведення дострокових виборів, формування нової відповідальної перед народом влади і реалізації курсу на європейську інтеграцію. Ми закликаємо всіх наших колег, науковців і освітян, виявити в ці непрості дні мужність, витримку і чітку громадянську позицію.

Президія АН вищої школи України

грудня 2013 р.

Джерело: http://www.anvsu.org.ua

Advertisements

About Юрій Пероганич

1961 року народження, одружений
Опубліковано у Новини від членів Громадської ради | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s